Köszönik a vasárnapi boltzárat az online kereskedők
Dörzsölik a tenyerüket az online kereskedők a vasárnapi boltzár kapcsán, a 273 milliárd forintos nettó tavalyi forgalmuk idén tovább nőhet.
Dörzsölik a tenyerüket az online kereskedők a vasárnapi boltzár kapcsán, a 273 milliárd forintos nettó tavalyi forgalmuk idén tovább nőhet.
A keresések kapcsán megjelenő termékeket direktben, a keresőcégen keresztül lehetne megvásárolni.
Az internetes Tesco is zárva lesz vasárnap, azaz az online megrendelt termékeket a hét utolsó napján nem szállítják ki. A rendelést ettől függetlenül fel lehet adni a hipermarketlánc weboldalán, de átvenni nem lehet sem személyesen sem a Tesco-futároktól.
Hiába erősködik a nemzetgazdasági tárca, van rá megoldás, hogy mégis hozzájussunk vasárnap a liszthez, tejhez, vagy bármi más élelmiszerhez. Jogilag mi bízunk meg egy fuvarozócéget, amely elhozza a Tesco által egy raktárba lepakolt árut, és minden legális lesz. De járható út a külföldön levő, határhoz közeli áruházakból rendelni a terméket. A külföldön bejegyezett webáruházakat sem tudja megfogni a magyar állam. Az egész az e-kereskedelemnek és a külföldnek lesz jó.
Vegyen karácsonyra telefont, táblagépet, háztartási cikket, ruhát vagy könyvet, és máris jó ajándékot választott! Egy húszezres kérdőíves felmérés az idén is azt hozta ki, hogy a kényelem és az ár az online vásárlások legfontosabbnak tartott előnyei.
Körülményes honlap-navigáció, döcögős tranzakciók, láthatatlan webes csapdák és szakemberhiány – ezek a legjellemzőbb akadályok az online és mobil fogyasztói kapcsolatok építésének útjában. Az IBM Tealeaf és az Econsultancy 2013-as globális felmérésében több mint 500 online szakembert kérdeztek cégük digitális üzleti gyakorlatáról.
A Magyar Posta Zrt. tíz fővárosi és huszonöt vidéki helyszínen elkezdte a csomagautomaták tesztelését. Ha beválik, arathat az online kereskedelemben.
A ESET összegyűjtött néhány biztonsági tippet, amelyek nélkül rémálommá válhat a karácsonyi forgatagban zajló online vásárlás. Az idei évben a tavalyi tendenciákhoz hasonlóan nagy teret nyer az internetes vásárlás. Természetesen ezzel a csalások száma is növekszik, kiberbűnözők lesik áldozataikat, hogy a szeretet ünnepének nevében kellemetlen pillanatokat szerezzenek több ezer figyelmetlen vásárlónak.
Magyarországon is megjelentek azok a fogyasztók, akik már csak kizárólag mobiltelefonjukat használják online vásárlásra, igaz, arányuk még alacsony (2%) ez azonban a közeljövőben várhatóan fokozatosan növekedni fog, köszönhetően az okostelefonok térnyerésének. A többség (70%) inkább a számítógépet részesíti előnyben az elektronikus vásárlás során, egyre többen vannak azok, akik egyenlő arányban ötvözik a két eszköz használatát (7%). Az eNET – Telekom „Jelentés az internetgazdaságról” kutatássorozatának aktuális anyaga az online vásárlás és a mobiltelefon használatának kapcsolatával foglalkozik.
Valószínűleg nem vagyunk teljesen nyugodtak, amikor kényes pénzügyi adatokat közlünk a neten. Pedig létezik biztonságos böngésző is ezekhez a műveletekhez.
Az interneten bónuszokat értékesítő cég, a Bónusz Brigád 16 millió forintos nyereséget ért el 2012-ben, forgalma az előző évhez képest 79 százalékkal 1,86 milliárd forintra nőtt - közölte Kaprinay Zoltán, a cég "brigádvezetője", alapító tulajdonos sajtótájékoztatón kedden Budapesten.
Miért rendelünk külföldről? A magyarországi vásárlók számára is az ár és a termékek elérhetősége a döntő, csakúgy, mint a régió többi országában – derül ki a PayPal fogyasztói kutatásából, amit Magyarországon, Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban és Romániában végzett 12.000 vásárló megkérdezésével.